Spis treści
Film romantyczny o zamkniętej w sobie dziewczynie, która jako genialne dziecko w wieku czternastu lat rozpoczęła studia z literatury na Uniwersytecie Harvarda, a teraz jako dziewiętnastoletnia absolwentka tak prestiżowej uczelni nie może sobie poradzić w prawdziwym dorosłym życiu.
„Carrie Pilby” to również komedia rozgrywająca się w Nowym Jorku, w świecie superzdolnych intelektualistów, i chociaż film jest dość sympatyczny i można właściwie uznać, że ma swój urok, to jednak cała ta „inteligencka” otoczka wyszła tu pretensjonalnie, a przede wszystkim ma niewiele wspólnego z rzeczywistością.
Film opiera się na ciekawym pomyśle pokazującym wchodzenie w dorosłość dziewczyny, której odebrano dzieciństwo tylko dlatego, że była genialna i lubiła zdobywać wiedzę.
W roli bohaterki Carrie wystąpiła urocza, bardzo ładna (o prześlicznych, charakterystycznie dużych szaroniebieskich oczach) i całkiem sprawna aktorsko młoda brytyjska aktorka Bel Powley – to ze względu na nią, mimo banalnie skonstruowanego scenariusza, można ten film dla czystej rozrywki obejrzeć.
O dziewczynie zamkniętej w książkach
Opis fabuły filmu
Carrie jest introwertyczką, czyta ogromne ilości książek i prawie nie wychodzi z domu – tylko na zakupy i do terapeuty, którego zorganizował jej mieszkający w Londynie ojciec. Jest samotna na własne życzenie, ale nie czuje się z tego powodu szczęśliwa. Kiedy była dzieckiem, umarła jej mama, a teraz ciężko jej ułożyć sobie relacje z mieszkającym za oceanem ojcem, który właśnie planuje założyć nową rodzinę.
Romans studentki i profesora
Carrie czuje się porzucona i zdradzona nie tylko przez ojca. Kiedy była studentką, miała namiętny romans z szalenie atrakcyjnym profesorem – ona była w nim poważnie zakochana, on jednak zupełnie inaczej widział ich związek. Carrie ciągle wspomina chwile spędzone z tamtym mężczyzną i leczy swoje rany u terapeuty, który sam nie ma poukładanego życia.
Jak umówić się na randkę?
Terapeuta zadaje Carrie listę zadań do wykonania, które mają spowodować, że poczuje się szczęśliwsza – jednym z tych zadań jest umówienie się na randkę. I co Carrie robi? Znajduje w gazecie ogłoszenie chłopaka, który za dwa miesiące się żeni, ale zanim to nastąpi, chciałby przeżyć jakąś ciekawą przygodę.
Umawia się z nim wyłącznie z zamiarem ukarania go za nieuczciwość wobec narzeczonej, a przy okazji będzie miała „odrobione” zadanie. Matt okazuje się być bardzo sympatycznym matematykiem, absolwentem (a jakże!) prestiżowego MIT (Massachusetts Institute of Technology), który wcale nie jest taki zepsuty, jakby się mogło wydawać, no ale przecież jest zajęty.
A miłość jest blisko
Wciąż nic się nie układa, na dodatek Carrie musi podjąć załatwioną przez ojca niezbyt ambitną pracę, co dodatkowo ją frustruje. We własnym mieszkaniu też nie może zaznać spokoju z powodu sąsiada – ulicznego grajka, ćwiczącego wieczorami pod jej oknem, który za nic ma sobie jej złośliwe uwagi i bezczelnie ją podrywa.
Carrie jeszcze nie wie, że ten grajek jest absolwentem jednej z najbardziej prestiżowych szkół muzycznych na świecie, gra zawodowo w Filharmonii Nowojorskiej i tak samo jak ona uwielbia czytać książki…
„Carrie Pilby” film 2017
- Reżyseria Susan Johnson
- Produkcja: USA 2017 rok
- Gatunek: komedia, film romantyczny, film obyczajowy o miłości
- Czas trwania filmu: 98 minut
Obsada
Bel Powley, Vanessa Bayer, Gabriel Byrne, Colin O’Donoghue, William Moseley, Nathan Lane, Jason Ritter, William Moseley, Desmin Borges, Poorna Jagannathan, Zachary Infante, i inni.
Ciekawe filmy romantyczne
- Burzliwy romans studentki i wykładowcy. Philip Roth „Konające zwierzę” i film „Elegia”
- „Hologram dla króla” film obyczajowy o miłości i poszukiwaniu siebie z Tomem Hanksem
- „La La Land” stylowy musical, film romantyczny, melodramat. Ryan Gosling i Emma Stone
- „Porto” subtelny melodramat, film romantyczny o miłości niemożliwej. Anton Yelchin i Lucie Lucas
- „Paryż może poczekać” film romantyczny o podróży przez Francję. Opinie
Dodaj komentarz